W styczniu tego roku na sklepowe półki trafił trzeci w dorobku The Maccabees album Given to the Wild, jednak chłopaki nie dają sobie ani chwili wytchnienia i już snują plany dotyczące kolejnego krążka.  Tym razem biorą sprawy w swoje ręce i nowy materiał chcą wyprodukować sami. W wywiadzie dla Digital Spy gitarzysta Felix White wyznał:  myślę, że wyprodukujemy go sami. Nikt nie wie lepiej jak stworzyć nasze własne nagranie niż my sami. Dojrzeliśmy już wystarczająco do tego by zrobić to po swojemu.

White niechętnie jednak zdradza więcej szczegółów odnośnie nowej płyty. Zapytany jak zapowiada się ich czwarty studyjny album mówi tylko: to brzmi bardzo dobrze. Dopiero co zaczęliśmy, na razie uczymy się grać niektóre bity. Ale to brzmi… właściwie nie chcę na razie zdradzać jak to brzmi. Jednak z wywiadu udzielonego wcześniej wynika, że plany zakładają pojawienie się nowego albumu pod koniec przyszłego roku.

Na razie panowie z The Maccabees przebywają w trasie. Niedawno wrócili z USA gdzie supportowali Florence and the Machine, a lada dzień będą rozgrzewać publiczność przed  The Black Keys podczas europejskiej części ich trasy, która zakończy się dwoma koncertami w londyńskiej O2 Arena 12 i 13 grudnia.

Nie ma więcej wpisów