Stealing Sheep to dokładnie trzy przesympatyczne i urocze dziewczyny: Rebecca Hawley, Emily Lansley i Lucy Mercer, z których debiutanckim albumem: Into The Diamond Sun zapoznać się musi każdy muzyczny maniak. Ostatnio dużo koncertują wspierając Alt-J, któremu towarzyszyły przy wszystkich występach w październiku, a w międzyczasie nagrywały też video do singla Rearrange ze wspomnianego albumu.

Dziewczyny przyznają się do fascynacji skandynawską muzyką, co słychać w ich utworach. Nawet nietypowa nazwa zespołu również ma związek ze Skandynawią. Zdecydowały się założyć trio, gdy czytały artykuł o norweskim zespole Enslaved, grającym black metal. Muzycy ukradli owce z ogrodu radnego w ramach protestu przeciwko zmianom w prawie i nagłówkiem w tej gazecie było właśnie Stealing Sheep. I choć muzyka dziewczyn nie ma kompletnie nic wspólnego z black metalem, to nazwa już została.

Nieco abstrakcyjny teledysk do Rearrange został nakręcony w Walii i Liverpoolu przez Jacka Whiteley’a. Stealing Sheep pracowało nad nim głównie w nocy, skacząc na wielkiej trampolinie i angażując w klip wszystkich swoich przyjaciół, więc tym bardziej warto zobaczyć efekty ich pracy. Jak same zachęcają: dołącz do nas w naszej podróży ku diamentowemu słońcu…

Nie ma więcej wpisów