Piosenka napisana w ciągu dwóch dni. Jej właściwa premiera nastąpiła dokładnie w momencie zakończenia pracy nad nią. Połączenie eterycznego głosu Susanne Sundfør i zanikającego w elektronicznych dźwiękach, a jednocześnie nadającego rytm pianina. Mowa oczywiście o jednym z lepszych muzycznych połączeń ostatnich miesięcy – norweski Röyksopp i wyżej wspomniana Susanne Sundfør stworzyli utwór Running To The Sea.

Posiada w sobie pewną unikalną kombinację międzynarodowego talentu i odrębności, unikalną także daleko poza granicami Norwegii – takie właśnie zdanie wyrażają na temat wciąż mało znanej norweskiej artystki muzycy z Röyksopp.
Zdecydowanie można posunąć się do stwierdzenia, że podjęcie współpracy z wokalistką było dla Torbjørna Brundtlanda i Sveina Berge’a strzałem w dziesiątkę. Sami przyznają, że powstanie utworu było impulsem, wynikiem chemii, która pojawiła się między nimi w trakcie ich dotychczasowych wspólnych działań. Prace w studio od razu przyniosły oczekiwane efekty. Pierwsze zarejestrowane nagranie głosu Susanne okazało się idealnym. W ciągu 48 udało się poskładać piosenkę w jedną, niesamowitą całość – w sam raz, aby wykonać ją w trakcie występu z okazji dziesiątej rocznicy norweskiego programu NRK Lydverket.
Według informacji zawartych na oficjalnej stronie zespołu Röyksopp, premiera studyjnej wersji utworu odbędzie się… niedługo. Czekamy, bo czekać zdecydowanie warto.

Nie ma więcej wpisów