To już czwarty zespół, ogłoszony jako gwiazda przyszłorocznego Przystanku Woodstock. Po takich grupach jak Anthrax, Ugly Kid Joe oraz Gooral, który przygotowuje pokaz specjalny z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, przyszedł czas na gorące bałkańskie melodie. Chodzi o zespół, który niejednokrotnie już odwiedzał nasz kraj i zawsze spotykał się z rewelacyjnym przyjęciem, czyli Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra.

Zespół łączy wiele gatunków, od jazzu, przez folk, country, a nawet pop, ale skupia się przede wszystkim na tradycyjnej muzyce cygańskiej. Założycielem zespołu, gitarzystą i niewątpliwie jednym z ciekawszych reżyserów ostatnich lat jest Emir Kusturica. Podczas koncertów, wraz ze swoją weselną orkiestrą, wykonuje muzykę energetyczną, pełną intensywnych brzmień. Nawiązują świetny kontakt z publicznością i typowo bałkańskim temperamentem, potrafią rozgrzać scenę do czerwoności.

Przystanek Woodstock 2013 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia – standardowo w Kostrzynie nad Odrą. Będzie to już 19. edycja tego darmowego i największego festiwalu w Europie.

Nie ma więcej wpisów