Igor Pudło, znany również pod pseudonimem Igor Boxx, to zdecydowanie jeden z bardziej pomysłowych artystów na muzycznym planie Wrocławia – miasta, promowanego przez jego debiutancki solowy album, a także miasta, w którym się wychował. Współtwórca legendarnego zespołu Skalpel – razem z Marcinem Cichym wydali dwa albumy dla londyńskiej prestiżowej wytwórni Ninja Tune, które zostały świetnie odebrane. Jednak Igor Pudło na tym nie poprzestał. To jeden z tych artystów, którzy nie pozwalają o sobie zapomnieć. Od jego występu na krakowskim festiwalu Sacrum Profanum minęły zaledwie dwa miesiące, a muzyk powraca z nowym albumem zatytułowanym Dream Logic po dwuletniej przerwie od jego solowego debiutu.

O swojej poprzedniej płycie – Breslau Igor w jednym z wywiadów wypowiadał się w ten sposób: Chcę przekłuć balon tego ciśnienia tematyki wojennej, ciężaru gatunkowego i powagi całej tej historii. Chcę zrobić jakieś fajne piosenki. Dla odreagowania, dla przeciwwagi chcę zrobić muzykę lżejszą. I jak powiedział, tak też zrobił, a jego Breslau odniosło międzynarodowy sukces. Igor Pudło słynie z niezliczonej ilości oryginalnych pomysłów i idealnego wyczucia do łączenia tradycji z nowoczesnością, co odbijało się znakomicie na jego muzyce.

Mistrz mieszania różnych gatunków, wirtuoz zabawy dźwiękami, często posługujący się bardzo niekonwencjonalnymi formami – połączenie jazzu z muzyką klubową. Tym razem również nie zawiódł. Nie dajmy się zwieźć pozorom – Dream Logic nie zapowiada się na płytę z serii sennej elektroniki, choć pierwszy singiel Kitsch Me to Dance może brzmieć nieco sentymentalnie. Choć przewrotnie zatytułowany, to nie ma nic wspólnego z kiczem. W utworze udziela się Basia Wrońska (Ballady i Romanse, Pustki) mająca już na koncie współpracę z Igorem przy okazji Breslau. Muzyka na Dream Logic będzie raczej lżejsza w odbiorze, zainspirowana latami 90-tymi, brzmieniami downtempo i trip-hopem.

Pełna tracklista:
1. Kitsch Me to Dance
2. Out of Our Headz
3. Take Me Home
4. The 90’s
5. Me, Myself and I&I
6. Vemilion Sounds
7. Dirty Vibes
8. Dream Logic

Nie ma więcej wpisów