Już za kilka dni wystartuje druga edycja gdańskiego festiwalu SpaceFest! Podobnie jak w zeszłym roku, trójmiejski początek grudnia należeć będzie do szeroko pojętej muzyki shoegaze, space rock i alternative. Właśnie te gatunki są motywem przewodnim i królują na imprezie. Jak twierdzą organizatorzy – zależy im na przełamaniu klasycznej formułę i wprowadzeniu do projektu – oprócz samych koncertów – takich elementów jak wspólne warsztaty, promocje nowych zespołów, akcje artystyczne oraz integracja muzyków i uczestników festiwalu.

Stąd takie inicjatywy jak warsztaty z zespołami, zarówno rozpoczynającymi karierę muzyczną, jak i z wykonawcami z większym doświadczeniem. W tym roku poprowadzą je muzycy z Wielkiej Brytanii, czyli Ray Dickaty (ex Spiritualized), Chris Olley z grupy Six By Seven oraz Steve Hewitt (były perkusista Placebo). Dodatkowo, wszystkie koncerty odbywające się w ramach projektu będą profesjonalnie rejestrowane w celu późniejszej publikacji. Płyty te pojawią się na stronie organizatora, a wersje wideo będziecie mogli zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube.

Sama sfera koncertowa to dwa dni: 7-8.12. Występy będziecie mogli zobaczyć w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz w Fabryce Batycki. W odróżnieniu od poprzedniej edycji, pojawią się nie tylko wykonawcy polscy czy brytyjscy, ale również artyści z innych części świata.

Na festiwalu będziecie mogli zobaczyć koncerty takich wykonawców jak:

Mark Gardener

Damo Suzuki 

2 kilos & More

Sea Dweller

Kolejną atrakcją będzie występ kolektywu warsztatowego Pure Phase Ensemble, stworzonego specjalnie na potrzeby festiwalu. Zespół składający się z 12 muzyków wykona utwory skomponowane w trakcie 3-dniowych warsztatów przeprowadzonych w CSW Łaźnia.

Na festiwalu zagrają także młode formacje wybrane w ramach ogólnopolskiego konkursu, czyli 100% Rabbit oraz 1926.

Więcej informacji o poszczególnych artystach znajdziecie w dziale festiwale.

 

Kiedy: 7-8.12 (piątek, sobota)
Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (ul. Jaskółcza 1), Fabryka Batycki (ul. Kamienna Grobla 28/29)
Start: 7.12 – 19:00, 8.12 – 18:00
Wstęp: 7.12 – wolny, 8.12 – 35/45 zł

Nie ma więcej wpisów