Trudno skategoryzować muzykę islandzkiej grupy Hjaltalín. W skład tego zespołu wchodzi bowiem siedem odrębnych osobowości muzycznych, które razem zabierają nas w podróż od słodziutkiego popu aż po muzykę filmową i symfoniczną. Tak było w przypadku ich dwóch dotychczasowo wydanych albumów. Za pierwszy: Sleepdrunk Season, zostali okrzyknięci muzyczną nadzieją Islandii. Tytuł ten potwierdzili wydając drugą płytę Terminal, za którą tym razem dostali Iceland Award w kategorii najlepszy album.

Teraz przyszedł czas na trzecią odsłonę Hjaltalín – Enter 4. W ciągu ostatniego roku muzycy intensywnie pracowali nad materiałem do tej płyty, choć mieli również czas na inne przedsięwzięcia. Ciekawym projektem może pochwalić się jedna z członkiń grupy, Rebekka, która brała udział w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do współczesnego niemego filmu Days of Gray.

Hjaltalín występowali na Roskilde i Sziget Festiwal. Dwukrotnie odwiedzili również nasz kraj, ostatnio w lipcu 2011r. w ramach warszawskiego Festiwalu Malta.

Nie ma więcej wpisów