W 2009 roku zostali umieszczeni na liście BBC Sound 2010, na której znajdują się najbardziej obiecujący artyści. Kiedy w styczniu 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta Acolyte, zespół znajdował się już na trzeciej pozycji tej listy. W tym roku stworzyli, obok takich legend jak Muse, The Chemical Brothers, czy Dizzee Rascal jeden z pięciu oficjalnych utworów Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012.

Mowa oczywiście o zespole Delphic, który tworzą: Richard Boardman, Matt Cocksedge, James Cook, Dan Hadley, a ich muzyka jest czasami określana jako połączenie indie z elektroniką. Taneczna, wpadająca w ucho – nic dziwnego, że kariera zespołu potoczyła się tak szybko. Chwilę po wydaniu swojego debiutanckiego albumu zaczęli grać na wielu festiwalach, ich utwory pojawiały się w reklamach telewizyjnych, a video do singla This Momentary zostało nominowane w trzech kategoriach UK Music Videos Awards. Jednak po tym okresie nadszedł czas suszy, jak stwierdził Richard: To było okropne. Muzyka była moją pracą, a ja nie umiałem nic z tym dalej zrobić. Nadszedł nawet moment, że zespół doszedł do wniosku, że już nigdy nie nagra żadnego albumu.

Na szczęście dla wszystkich fanów muzycy wzięli się za siebie i już 28 stycznia przyszłego roku druga płyta Delphic: Collections pojawi się na rynku. W tej chwili zespół udostępnił fantastyczny utwór  Baiya – singiel promujący nowy album. Czy nowy krążek powtórzy sukces Acolyte? Dopiero za dwa miesiące będziemy mogli się o tym przekonać, ale zapowiada się niezła energetyczna petarda.

Nie ma więcej wpisów