Napisaliśmy ten utwór, by zwrócić Waszą uwagę na to, jak naprawdę wygląda świat, w którym żyjemy. Dosyć mamy przymykania oczu i udawania, że nic się nie dzieje. Kiedy Unia Europejska milionami euro wyciera sobie usta po obiedzie, media nawet nie wspominają o zbrodniach wojennych w Syrii. 35 000 ofiar śmiertelnych, ponad 110 000 uchodźców. Kałuże łez niewinnych ludzi reżim zamienił w morze krwi. Mamy nadzieję, że każdy kto to ogląda i czyta, podzieli się tym z najbliższymi i stanie w obronie dzieci, które są ofiarami militarnej przemocy pod reżimem prezydenta Bashar’a Al Assad’a. Tymi słowami zaczyna się najnowsze i bezkompromisowe video O.S.T.R.’ego i Hadesa do kawałka 600 dni.

Video, które ma już prawie 400 tysięcy wyświetleń, pokazuje krótkie, amatorskie urywki z doniesieniami na temat tragicznej sytuacji w Syrii, którą uskutecznia prezydent tego kraju. Widzimy wypowiedzi Bashar’a Al Assad’a, zaraz po tym słyszymy modlitwę Ojcze nasz i potem klip. Ubrany w te wszystkie krótkie doniesienia – nabiera już tylko większego znaczenia.

Cały utwór jest naszpikowany mocnymi tekstami. Obrywa się również kościołowi katolickiemu, Żydom i Muzułmanom, a także światowym mocarstwom, które – zdaniem autorów – walczą o wyzwolenie narodów Bliskiego Wschodu tylko wtedy, gdy mają w tym interes. Będziemy równi dopiero na cmentarzach – rapują Ostrowski i Hades.

Myślę, że to co zrobili raperzy, urosło do ogromnej akcji społecznej, która ma na celu pokazanie, że media tylko mydlą nam oczy. Artyści pokazują, że powinno się wychodzić i mówić głośno o narastających współczesnych problemach.

I na koniec bardzo mocny akcent, na którym widzimy przerażonego lekarza próbującego ratować ciężko ranną dziewczynkę, który mówi: To przez armię Assada. Widzisz to dziecko? Czy to terrorystka? – pyta bezradnie kamerzystę.

Ogromne chapeau bas dla artystów!

Nie ma więcej wpisów