Kolejne nowości płyną do nas z obozu IAMX. Tym razem mamy okazję zobaczyć video do piosenki The Unified Field. Utwór jest pierwszym singlem promującym mającą ukazać się w przyszłym roku płytę, która będzie piątym w dorobku zespołu wydawnictwem.

Obraz do najnowszego singla jest dość nietypowy i znacznie odbiega od tego, do czego przyzwyczaił nas Chris Corner. W teledysku możemy zobaczyć człowieka – na pozór zwykłego włóczęgę, który wydaje się być nieco szalony. Jednak ze wszystkiego co go otacza potrafi wydobyć dźwięk. Tworzy prawdziwą symfonię melodii z otaczającego go świata. Jego orkiestra jest tak duża jak miasto, w którym mieszka. Autorem obrazu, który możemy oglądać w The Unified Field jest Adam Anthony.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że obraz nie został stworzony specjalnie na potrzeby piosenki. Tak naprawdę nosi nazwę The Maestro i został wyprodukowany na potrzeby pewnego festiwalu. Tropfest – bo o tym wydarzeniu mowa – jest największym odbywającym się w Australii festiwalem krótkich form filmowych. The Maestro w 2011 roku zdobył na nim trzecie miejsce. W rzeczywistości filmik trwa nieco dłużej, niż ma to miejsce w teledysku IAMX. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda całość historii człowieka kontrolującego dźwięki, możecie obejrzeć ją tutaj.

Nie ma więcej wpisów