Nie jest sztuką wziąć na warsztat kawałek – w dodatku dobrze znany – i wykonać go w taki sam lub zbliżony sposób co pierwotna wersja. Prawdziwą sztuką jest stworzenie coveru, który z danej kompozycji zrobi zupełnie inny utwór, nada mu nowy charakter, znaczenie, zmieni jego przesłanie. Tak stało się w przypadku Don’t You Worry Child w oryginale wykonywanym przez Swedish House Mafia. Za sprawą dwójki brytyjskich nastolatków, tworzących duet Chasing Grace, klubowy kawałek stał się nastrojową folkową balladą, którą z pierwowzorem łączy tekst i melodia. Ładunek emocjonalny przez niego niesiony jest natomiast zupełnie różny.

Cover pojawił się na profilu duetu w serwisie SoundCloud. Można go również ściągnąć poprzez ich oficjalną stronę. Wystarczy zarejestrować się w bazie mailowej, by otrzymać wiadomość z linkiem do pobrania.

Wcześniej Grace i Phil zasłynęli w sieci własną interpretacją Why I Love You Jay’a-Z i Kanye Westa. Publiczności koncertowej dali się natomiast poznać, supportując w trasie Emeli Sandé. Na przyszły rok z kolei planowana jest premiera ich pierwszej EP-ki – Dinner Will Be Served. Taki sam tytuł posiada, jak na razie jedyny autorski utwór grupy do posłuchania.

Nie ma więcej wpisów