8 grudnia sopocką Clubogalerię Soho odwiedzą goście z drugiej strony Bałtyku. Monitor66 pochodzą ze Szwecji, czyli miejsca z którego pochodzi wielu utalentowanych muzyków, szczególnie królujących na scenie elektronicznej.

Monitor66 to zespół tworzony przez trójkę młodych Szwedów ze Sztokholmu: Hannesa Rehnströma, Calle’a Hemströma & Hannesa Forsmana. Istnienie grupy datuje się na ten rok, mimo tego w ciągu kilku miesięcy zdobyli miano nadziei tamtejszej sceny muzycznej. Wydali debiutancki singiel Triscuits, który zdobył znakomite recenzje oraz wsparcie ze strony takich gigantów jak The Magician, czy Aeroplane. W swoich inspiracjach wymieniają funkowe linie basu i… zachody słońca. Określają swoją muzykę pojęciem Blissco. Pod koniec listopada ukazała się ich własna wersja utworu Cherish Any Time, najnowszej kompozycji ukraińskiego producenta, który ukrywa się pod pseudonimem Lessovsky.

Obok Monitor66 wystapią również BrainWash (polski DJ, który stylowo porusza się w gatunkach indie electro, nu disco i house, jest rezydentem kilku klubów głównie w Trójmieście) oraz Sympatique (trójmiejski DJ o szerokich zainteresowaniach gatunkowych: od nu disco po indie).

Kiedy: 8.12.12 (sobota)
Gdzie: Clubogaleria Soho (ul. Bohaterów Monte Cassino 61, Sopot)
Bilety: 10 PLN/karty klubowe: wstęp wolny/lista fb do 23:00: wstęp wolny
Start: 22:00

Nie ma więcej wpisów