To pierwszy zwiastun tego, że już na początku przyszłego roku czeka nas uroczysta gala rozdania nagród BRIT. Poznaliśmy właśnie nominowanych w pierwszej kategorii: Critics’ Choice.

Jako pierwsi o tę statuetkę zawalczą AlunaGeorge, Laura Mvula i Tom Odell.

AlunaGeorge to brytyjski duet, który tworzą: producent George Reid i wokalistka Aluna Francis. Mimo, że na koncie nie mają jeszcze długiego wydawnictwa, to od paru miesięcy możemy zapoznać się z ich debiutancką EP-ką. W internecie znajdziemy także parę teledysków m.in. do: Your Drums, Your Love i You Know You Like It, które doskonale oddają to, w jakiej sferze muzycznej porusza się duet. Jest to mix R&B i pop, który łączy, a także doskonale uzupełnia duża dawka elektroniki. Dodajmy, że duet ma także na koncie remix singla Florence and The Machine – Spectrum (Say My Name).

Do walki o BRIT została także wytypowana Laura Mvula, której muzyka zgoła różni się od AlunaGeorge. Nastrojowa melodia połączona z petyckim i bardzo emocjonalnym wokalem daje doskonałą mieszankę. Ze swoim debiutanckim singlem, który jest zatytułowany She, pojawiła się nagle, ale od razu zwróciła na siebie uwagę wielu osób. Jej debiutancki krążek jest już na ukończeniu, a przy pracy nad nim artystce pomagał producent Steve Brown, który współpracował z Rumor. Natomiast krążek zmiksował Tom Elmhirst, który zajmował się także debiutancką płytą Adele.

Ostatnim nominowanym w tej kategorii jest Tom Odell. Młody Brytyjczyk, podobnie jak pozostała dwójka kandydatów, ma szansę na podbicie rynku muzycznego w 2013 roku. Mimo że ma 22 lata, to pisaniem piosenek zajmuje się od 9 lat. Szybko rozpoczął edukację w Brighton Institute of Modern Music, a na swoim koncie ma EP-kę Songs From Another Love. Jego muzykę charakteryzuje klimatyczny wokal i fortepian. Jest nostalgiczny, sprawia wrażenie trochę zagubionego, ale na pewno ma dużo do powiedzenia. Więcej o Tomie możecie przeczytać w dziale Nowe Brzmienia.

Tak właśnie prezentuje się trójka nominowanych do nagrody Critics’ Choice. Na wyniki będziemy musieli poczekać jeszcze dwa tygodnie. Dokładnie 20 grudnia zostanie ogłoszony nie tylko zwycięzca. Poznamy też 2. i 3. miejsce. Przypomnijmy, że ta kategoria jest w historii BRIT Awards dość nowa. Po raz pierwszy przyznano ją w 2008 roku, a powstała podobno specjalnie po to, żeby uhonorować niezwykły talent Adele. Wśród laureatów są także: Florence and the Machine, Ellie Goulding, Jessie JEmeli Sande.

Uroczysta gala rozdania nagród BRIT odbędzie się 20 lutego 2013 roku w londyńskiej O2 Arenie.

Nie ma więcej wpisów