Z nową EP-ką z netlabelu Michała Wolskiego – Minicromusic Rec. – trzeba się dobrze osłuchać, co też uczyniłem. Osłuchać, by docenić i bogactwo zawartej tam muzyki, i kapitalną pracę nad samą obróbką dźwięków. Cztery utwory z wydawnictwa opatrzonego numerem 011, a dostarczone nam przez Mateusza Wysockiego aka Fischerle to solidna dawka tech house’u, a przede wszystkim dub techno.

Płytę otwiera intrygująco brzmiące analogowymi szumami Petit Beurre – budujący się wolno kawałek, który rytmicznie przechodzi w klasyczną kompozycję minimalową i jest idealnym kandydatem do otwierania nim DJ-skich setów. Bowels i Lungma to motoryczne, momentami połamane kompozycje oscylujące wciąż wokół tzw. głębokiego techno. I nie jest to eksperymentalna elektronika, lecz rasowe, soczyste brzmienia techniczne, przy których nie sposób stać pod ścianą.

We’ve Got Baobabs Between Eyebrows jest tyleż intrygującym tytułem, co i kompozycją. Głębokie basy ślizgające się po ambientowej powierzchni, bogactwo utworu czające się gdzieś w tle i dźwięki niczym z soundtracku do nieistniejącego filmu – tak kończy się ta płyta: wyśmienitym epilogiem będącym zakończeniem swoistej muzycznej opowieści.

Na koniec pozostaje refleksja: oby posłuchać kiedyś Fischerle jako live actu w którymś z polskich klubów.

Nie ma więcej wpisów