Trixie Whitley to bardzo utalentowana artystka obdarzona fantastycznym, zapadającym w pamięć głosem, która przeszła długą drogę, by wreszcie nagrać swój pierwszy solowy album. Można było ją usłyszeć w wielu miejscach (m.in. na Montreal International Jazz Festival), bo całe jej życie oparte jest na bezustannym podróżowaniu – zwłaszcza pomiędzy belgijskim Ghent, gdzie się urodziła, a Nowym Jorkiem, w którym spędziła większość swojego dzieciństwa.

Trixie na swoim koncie ma wiele artystycznych osiągnięć – tutaj przytoczę zaledwie ich niewielką część. Niewątpliwie rodzina miała duży wpływ na muzyczne wykształcenie artystki – w wieku 10 lat zaczęła grać na perkusji, a 4 lata później wyruszyła z grupą taneczną Les Ballets C de la B jako aktorka, tancerka i śpiewaczka. Udzielała się również na niektórych albumach swojego ojca – muzyka Chrisa Whitley’a. Ponadto jest wokalistką w zespole Black Dub, łączącym muzykę soul, blues i dub, z którym wydała debiutowy album w 2010 roku. Jednak to wydarzenie przyczyniło się również do opóźnienia prac nad solową płytą Trixie, które rozpoczęła w 2011 roku i musiała przerwać na rzecz trasy koncertowej promującej Black Dub.

Do tej pory dostaliśmy od artystki tylko EP-ki np. The Engine z 2009 roku, czy zeszłoroczne Live at Rockwood Music Hal. Aż wreszcie nadeszło to, co musiało kiedyś nadejść – w przyszłym roku ukaże się debiutancki album Trixie Whitley zatytułowany Fourth Corner. Amerykańscy fani artystki będą mieli okazję przesłuchać go nieco wcześniej, bo 29 stycznia. Natomiast w Europie krążek pojawi się 11 lutego. Warto wspomnieć, że płyta została nagrana przy pomocy znanego producenta Thomasa Bartletta, który wcześniej pracował z Antony and the Johnsons, Glenem Hansardem, The National… Już teraz można zobaczyć video, utrzymane w czarno-białej kolorystyce, do emocjonalnego utworu Breathe You In My Dreams.

Nie ma więcej wpisów