Małe Instrumenty zaskakują pomysłami już nie tylko w sprawach wykorzystania przy tworzeniu muzyki różnego rodzaju sprzętu. Muzycy tej grupy korzystają z profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki.

Teraz zaskakują również samą formą wydania nagranego materiału. Do najnowszego album Katarynka zostanie dołączona właśnie katarynka. Pomysłem na nietypową edycję płytową było skojarzenie rozmiaru płyty z rozmiarem współczesnej blaszanej katarynki. Po miesiącach poszukiwań udało się znaleźć sposób na umieszczenie małej płyty CD na dnie katarynki, co nadało ostateczny kształt temu wydawnictwu. 19 fragmentów muzycznych zostało nagrane na 63 katarynkach o różnym pochodzeniu, wieku i zapętlonym motywie oraz towarzyszącym im innym małym instrumentom. Wydawnictwo jest limitowane – dostępnie będzie jedynie 400 sztuk katarynek. W opakowaniu będzie można znaleźć także metrową partyturę i naklejki.

Powyżej możecie zobaczyć w jaki sposób zostały uchwycone nagrania, które znalazły się na najnowszym albumie zespołu. Filmik pokazuje również proces rejestracji oraz ręcznego przygotowania instrumentów dla słuchaczy. Gratuluję muzykom świetnego pomysłu, sama z chęcią znalazłabym takie cudeńko pod choinką.

Nie ma więcej wpisów