Brytyjczycy uwielbiają wszelakiego rodzaju listy i zestawienia, lubią też wynajdywać nowe muzyczne twarze i typować, która z nich wyda coś wartego uwagi w nadchodzącym roku. Grupa krytyków, DJ – ów oraz innych ważnych osobistości świata muzycznego po raz kolejny wybrała grono obiecujących artystów i nominowała ich do nagrody BBC Sound of 2013. Szczęśliwa piętnastka obejmuje kilka dobrze nam znanych postaci. Są to m.in.: rewelacyjna nowojorska raperka – Angel Haze, młody twórca przejmującego r’n’b, czyli The Weeknd, siostry Haim z Kalifornii, grające surową gitarową muzykę Savages oraz Tom Odell – wrażliwy romantyk z Londynu.

Kilkoro z tych wykonawców zostało także uhonorowanych nominacją do nagrody Critics’ Choice przyznawanej w ramach Brit Awards.

W styczniu to grono skurczy się do pięciu osób spośród których zostanie wyłoniony ostateczny zwycięzca. Kiedy spojrzymy na laureatów z lat ubiegłych (m.in. Adele, Ellie Goulding, Little Boots) musimy przyznać, że jury potrafi trafnie przewidywać przyszłość.

Pełna lista nominowanych to:

AlunaGeorge
A*M*E
Angel Haze
Arlissa
Chvrches
Haim
King Krule
Kodaline
Laura Mvula
Little Green Cars
Palma Violets
Peace
Savages
The Weeknd
Tom Odell

Nie ma więcej wpisów