Tuż przed zaplanowaną trasą koncertową, która obejmie również nasz kraj, David Gahan z ekipą szykują niespodziankę. Niespodzianka ta tym bardziej będzie cieszyć fanów z Polski, którzy 25 lipca pojawią się na Stadionie Narodowym. Przechodząc jednak do meritum, grupa potwierdziła właśnie datę wydania nowego krążka i to jeszcze przed wspomnianym występem. 13 studyjny album muzyków ma ukazać się w marcu przyszłego roku pod insygniami Columbia Records. Żadnych dodatkowych szczegółów nie znamy, jednak mają one być stopniowo ujawniane w najbliższym czasie.

Sami muzycy opisując pracę przy krążku, stwierdzili: jestem bardzo zadowolony z tego, jak potoczyła się praca nad albumem. Muzyka ma podobny klimat do Violator i Songs of Faith and Devotion. Myślę, że niektóre piosenki na albumie będą jednymi z najlepszych jakie do tej pory zrobiliśmy – stwierdził Martin Gore. David Gahan dodaje: album jest bardzo organiczny i uczuciowy. To nie są bluesowe nagrania, ale na pewno mają te wibracje.

Pozostało nam czekać na nowe informacje i oczywiście pierwszy singiel. Muzyczny kolaż, powstały podczas tworzenia krążka znajdziecie w wideo powyżej.

 

Nie ma więcej wpisów