Już za kilka dni w klubie AK PG Kwadratowa pojawi się zespół, który muzyką z pogranicza reggae i dance hallu rozgrzeje ten zimowy, niedzielny wieczór. Chodzi oczywiście o zespół Jamal, poruszający się właśnie w tej specyficznej mieszance stylów muzycznych, określanej przez samych członków zespołu jako urban music. Ze sceny będziecie mogli usłyszeć utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet numery inspirowane jazzem. Wszystko z dotychczasowego dorobku grupy. Zespół Jamal ma spore doświadczenie sceniczne. Zagrał mnóstwo koncertów zarówno z żywym składem, złożonym głównie z jazzowych muzyków (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak również z DJ-em jako Jamal Sound System. Od dłuższego czasu zespół zrezygnował z sound systemów na rzecz żywych instrumentów, co może tylko cieszyć.

Historia grupy Jamal rozpoczęła się ponad 10 lat temu za sprawą dwóch radomskich muzyków, tworzących na początku głównie kawałki rapowe. Po jakimś czasie demo składu trafiło do Pomaton EMI, gdzie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Stąd już droga do kariery była otwarta. W 2005 roku ukazał się debiutancki krążek Rewolucje z dwoma wiodącymi singlami Policeman i Tubaka. Trzy lata później zespół powrócił z nowa płyta Urban Discotheque, na której gościnnie pojawili się Grubson, Cheeba oraz beatboxer Zgas. Na tym krążku również pojawił się wiodący singiel Pójdę tylko tam. Prawdziwy i naprawdę duży sukces grupa odnotowała w tym roku, wypuszczając singiel Defto, który nie tylko trafił do już ugruntowanych fanów, ale również do nowych słuchaczy. Teledysk do tej piosenki już 10 dni od premiery miał milion odsłon, a w tej chwili ta liczba zwiększyła się sześciokrotnie.

Koncert w klubie AK PG Kwadratowa to okazja, by bawić się w rytm najbardziej znanych i lubianych utworów zespołu, w tym najsławniejszego Defto, a być może będzie to również okazja do usłyszenia nowych kawałków z niechybnie szykowanego nowego albumu.

Kiedy: 16.12 (niedziela)
Gdzie: Gdańsk, AK PW Kwadratowa (Siedlicka 4)
Start: 20:00
Wstęp: 25 zł – bilet studencki / 30 zł – bilet normalny

Nie ma więcej wpisów