0   +   10   =  

O zespole Hurts znów zaczęło robić się głośno. Po tym jak Brytyjczycy podbili serca fanów debiutanckim albumem Happines, zamilkli na parę długich miesięcy. Teraz wracają! O tym, że 20 marca pojawią się z koncertem w Warszawie pisaliśmy już parę dni temu. Teraz przedstawiamy Wam zupełnie świeżutki kawałek, który zwiastuje album Exile.

Kawałek The Road różni się od tego, co mogliśmy usłyszeć na debiutanckim krążku duetu z Manchesteru. Mam wrażenie, że jest mocniej, z większą dawką emocji, którą Theo Hutchcraft załadował do swojego wokalu. Rozwinęła się także warstwa muzyczna. Jest więcej charakterystycznych przejść, więcej elektroniki. Zespół wyraźnie rozwinął swoje muzyczne upodobania. Są momenty, w których utwór trochę przypomina mi nawet twórczość IAMX z dawnych lat.

Dziś pojawił się również trailer video, który zapowiada nadejście nowego krążka. Na nowy materiał będziemy musieli jednak trochę poczekać. Album Exile, na którym znajdzie się 12 nowych utworów, trafi do sklepów dopiero 9 dni przed koncertem w warszawskim klubie Palladium, czyli 11 marca. Moim zdaniem, warto czekać. The Road do przesłuchania poniżej.

Nie ma więcej wpisów