Ruszamy z pierwszą odsłoną cotygodniowego niedzielnego cyklu „zzzzsumowanie tygodnia”, w którym podsumujemy to, co wydarzyło się w minionym tygodniu. Jeżeli przegapiliście jakieś newsy to zaraz Wam je przypomnimy. Poniżej nasze zestawienie:

 

1. Depeche Mode w Polsce już z nowym albumem

Tuż przed zaplanowaną trasą koncertową, która obejmie również nasz kraj, David Gahan z ekipą szykują niespodziankę. Niespodzianka ta tym bardziej będzie cieszyć fanów z Polski, którzy 25 lipca pojawią się na Stadionie Narodowym. Przechodząc jednak do meritum, grupa potwierdziła właśnie datę wydania nowego krążka i to jeszcze przed wspomnianym występem. 13 studyjny album muzyków ma ukazać się w marcu przyszłego roku pod insygniami Columbia Records. Żadnych dodatkowych szczegółów nie znamy, jednak mają one być stopniowo ujawniane w najbliższym czasie.

Więcej tutaj>>>

2. Hurts wracają

Brytyjska formacja Hurts wraca po raz kolejny do naszego kraju. Tym razem 20 marca zatrzymają się na jedynym koncercie w warszawskim klubie Palladium. Będzie to przystanek podczas zaplanowanej przyszłorocznej trasy koncertowej po Europie. Występ będzie związany z promocją drugiego krążka, którego premiera zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Muzycy występowali już w naszym kraju niejednokrotnie. Dwa lata temu wyprzedając wszystkie bilety, potem na festiwalu Open’er i w zeszłym roku w Poznaniu.

Więcej tutaj>>>

3. The Knife podsycają oczekiwania

Rodzeństwo Dreijer opublikowało 40 sekundowy teaser We asked our friends and lovers to help us zapowiadający długo oczekiwaną płytę The Knife Shaking the Habitual.
Enigmatyczne video ukazuje dwie kobiety podczas huśtania się na huśtawce, a w ostatnich kilku sekundach grupę ludzi tańczących w klubie. Obraz dopełnia przytłumiona, ledwie słyszalna muzyka.

Więcej tutaj>>>

4. Phoenix zapowiadają nowy album

Dosyć długo musieli czekać fani francuskiego zespołu na ich nowy album. Wiemy jednak, że Phoenix skończyli już nagrywać utwory na krążek, który ukaże się w kwietniu przyszłego roku, czyli aż po 4 latach przerwy. Członkowie grupy nadchodzącą płytą określili jako: nostalgiczną, eksperymentalną i minimalistyczną. Brzmi ciekawe, szczególnie jeśli przypomnimy sobie singleLisztomania czy 1901, które  charakteryzowały się raczej lekkością i łatwością w odbiorze. Za kilka miesięcy okaże się czy to naprawdę będzie rewolucja w brzmieniu zespołu.

Więcej tutaj>>>

5. BBC typuje przyszłoroczne gwiazdy

Brytyjczycy uwielbiają wszelakiego rodzaju listy i zestawienia, lubią też wynajdywać nowe muzyczne twarze i typować, która z nich wyda coś wartego uwagi w nadchodzącym roku. Grupa krytyków, DJ – ów oraz innych ważnych osobistości świata muzycznego po raz kolejny wybrała grono obiecujących artystów i nominowała ich do nagrody BBC Sound of 2013. Szczęśliwa piętnastka obejmuje kilka dobrze nam znanych postaci. Są to m.in.: rewelacyjna nowojorska raperka – Angel Haze, młody twórca przejmującego r’n’b, czyli The Weeknd, siostry Haim z Kalifornii, grające surową gitarową muzykęSavages oraz Tom Odell – wrażliwy romantyk z Londynu.

Więcej tutaj>>>

6. Open’er po raz czwarty

Już na początku lipca lotnisko Kosakowo pod Gdynią ugości Open’era – festiwal, który do tej pory miał już 11 edycji i na stałe wpisał się w europejski kalendarz letnich imprez. Bez sensu wymieniać wszystkich artystów, którzy przez te wszystkie lata pojawili się na licznych scenach festiwalu. Bez sensu, ponieważ jest to ogromna liczba muzyków światowej klasy, których nie sposób zliczyć. Zresztą Open’er  żyje przyszłością – a ta po raz kolejny zapowiada się doskonale.

Blur, Queens Of The Stone Age, Kings Of Leon – ta trójka na pewno pojawi się na Main Stage. Dzisiaj do tego zestawu dołącza artysta długo wyczekiwany. Z przyjemnością informujemy, że ostatnim headlinerem Open’er Festival 2013 zostaliArctic Monkeys!

Więcej tutaj>>>

7.  VIII odcinek Tauron Festiwal Nowa Muzyka

Poznaliśmy dziś pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas ósmej edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ostatni weekend sierpnia (22-25.08) na terenie Muzeum Śląskiego po raz kolejny będziemy mogli usłyszeć to, co we współczesnej muzyce elektronicznej i tanecznej najlepszego. Pierwszymi ogłoszonymi artystami są JETS, Dawn Day Night i Darling Farah.

Więcej tutaj>>> 

8. IAMX wraca do Polski

Na cały album Chrisa Cornera jeszcze musimy poczekać, jednak artysta już zapowiada promującą go trasę koncertową. Polscy fani IAMX będą mogli zobaczyć go dwukrotnie – 22 listopada w krakowskim klubie Studio, a dzień później, 23 listopada w warszawskiej Stodole. Informacje o biletach na oba wydarzenia pojawią się wkrótce.

Więcej tutaj>>>

9. Tajemniczy singiel Buriala 

Na początku grudnia, nie kryjąc radości, informowałam Was o tym, że Burial wyda nowy singiel – One / Two. Jego publikacja zaplanowana została na 17 grudnia. Dziś już wiem(y), że singiel się pojawi, owszem, ale nie będzie nosił tytułu One / Two.

Data 17 grudnia to bowiem dzień, w którym fani Buriala poznają singiel Truant / Rough Sleeper. Obydwa utwory są już dostępne cyfrowo (do przesłuchania oraz do kupienia) na oficjalnej stronie internetowej wytwórni Hyperdub. Wersja fizyczna natomiast ukaże się już za kilka dni.

Więcej tutaj>>>

10. Ólafur na zimowe wieczory

Ólafur Arnalds, o czym mało osób wie, zaczynał od gry na perkusji w zespole Celestine grającym black metal. Po wydaniu swojego debiutanckiego solowego albumu, jak support wyruszył w trasę koncertową z Sigur Rós i dzięki temu szersze grono odbiorców mogło zapoznać się z jego muzyką. Pochodzący z Islandii, utalentowany i bardzo wrażliwy artysta, o czym można się przekonać, słuchając zaledwie paru jego utworów. Jego muzyka łączy zazwyczaj łagodne dźwięki pianina z instrumentami smyczkowymi i subtelną elektroniką. Wszystko to powoduje, że te kompozycje świetnie nadają się na muzykę filmową. Tworzył również dla ludzi związanych z teatrem tańca współczesnego.

Więcej tutaj>>>

Nie ma więcej wpisów