Prawdopodobnie większości z nas już dawno temu przejadł się  największy świąteczny przebój Last Christmas. Piosenkę słyszymy od miesiąca o każdej porze dnia i nocy, gdziekolwiek  jesteśmy. I tak każdego roku. Tym bardziej dziwi fakt, że nowa wersja utworu może być tak świeża i… niedrażniąca.

Swoją wersję hitu Georga Michaela i Andrew Ridgeleya podczas kameralnego występu Live Lounge dla stacji BBC zaprezentowali członkowie zespołu The xx . Podczas tej sesji trio wykonało również utwór Chained z ostatniego albumu Coexist. Utwór Last Christmas w ich wykonaniu z chwytliwego, radosnego hitu zmienił się w drżącą, tęskną balladę. Uzyskali oni ten efekt poprzez połączenie niezwykłych wokali i delikatnej synth-popowej aranżacji.

Jest już tradycją, że podczas występu Live Lounge artyści wykonują covery, a z racji zbliżającego się Bożego Narodzenia naturalnym był wybór utworu świątecznego. Oliver Sim tłumaczy, iż wybór padł właśnie na Last Christmas, ponieważ jest to zwyczajnie jedna z jego ulubionych świątecznych piosenek. Znaczenie miały również względy sentymentalne. Wham! był pierwszym zespołem coverowanym przez The xx, zaraz po utworzeniu się formacji. Zespół wykonał wtedy wersję utworu Wake Me Up Before You Go-Go.

Nie ma więcej wpisów