Portlandia to satyryczny serial emitowany przez amerykańską telewizję. Tworzą go Fred Armisen, który udziela się także w Saturday Night Live oraz Carrie Brownstein, czyli liderka grupy White Flag.

Prześmiewczy serial przypomina trochę brytyjskie Little Britain w amerykańskim wydaniu. Armisen oraz Brownstein wcielają się tam w różne role, a od czasu do czasu pojawia się gość specjalny.

W jednym z ostatnich odcinków główny bohater pragnie zająć się tworzeniem muzyki na sprzęcie vintage, który pamięta erę Beach Boys oraz Beatlesów. Do szczęścia potrzeba mu tylko tego jednego jedynego artysty, który będzie potrafił to wykorzystać. Tym wyjątkowym muzykiem jest oczywiście, znany z zamiłowania do wszystkiego co stare, Jack White. Marzenie bohatera Portlandii spełnia się, kiedy nagle przed jego domem zjawia się ten, o którym myślał. Artysta, który ma już za sobą epizody w filmach, tym razem jednak nie mówi ani słowa, po prostu stoi pośród wirujących płatków śniegu i grzecznie się uśmiecha.

W przeszłości do Portlandii zawitali także muzycy the Decemberists, James Mercer (The Shins, Broken Bells) i Isaac Brock z Modest Mouse.

Nie ma więcej wpisów