Letitout EP i długogrające Marionettes and Satellites Piotra Maciejewskiego to wydawnictwa, które trwale zaznaczyły swoją odrębność w nowej historii polskiej sceny indie. Piosenki, które ukazały się pierwotnie sumptem artysty, wraz z pierwszym oficjalnym wydaniem mają nareszcie szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zająć należną im pozycję w muzycznym obiegu.

Na nowo zmasterowane, odświeżone nagrania wciąż mają w sobie to coś, co zachwycało krytyków, gdy przebijały się powoli wypalane przez Piotrka na płytach CD lub rozprzestrzeniające się w Internecie Letitout EP i Marionettes and Satellites. Wachlarz możliwości artysty jest szeroki: od delikatnej gitarowej ballady, wspartej jedynie wokalem i uderzeniami metronomu Trains, do rozhulanego Unkle Hank, opartego na dynamicznym riffie. Drivealone potrafi zbudować poruszającą atmosferę intymności i szczerości, którą tchną oba krążki. Nieprzypadkowo właśnie osobisty charakter oraz bezpośredniość to najczęściej przywoływane określenie muzyki sygnowanej tą marką.

Dwupłytowe wydawnictwo Letitout + Satellites pojawiło się na sklepowych półkach 27 listopada, ale wiedzieli o nim nieliczni. Nagrania zawarte na podwójnym CD z jednej strony utrzymane są w klimatach amerykańskiego indie rocka, a jednocześnie mocno wzbogacone o elektronikę. Te utwory z pewnością przypadną do gustu fanom brzmień sceny niezależnej z lat 90-tych. Przez całe życie muzycznie podniecałem się tym, co pochodzi ze Stanów. Większość moich faworytów muzycznych – to są kapele amerykańskie, głównie z lat 90-tych i to na pewno słychać – przyznaje otwarcie Piotr.

Pełna tracklista Letitout + Satellites:

CD 1: Letitout EP
1. The First Collapse
2. Hospitility
3. Died Tonight
4. A State of Art in Becoming Regretful
5. Start to Bother

CD 2: Marionettes and Satellites
1.  Trains (Intro)
2.  Same Mistake
3.  Crack You Open
4.  The Vicious One
5.  Uncle Hank
6.  Live Your Dream Alone
7.  Marionettes and Satellites
8.  Ever Been Listening
9.  Oh Well, I Guess You Were Not Paying Attention
10. Cloudbusting
11.  Don’t Wanna Wait
12. Close Around

Nie ma więcej wpisów