Lugozi jest solowym projektem Łukasza Dziedzica, który jest artystą poruszającym się po polach audio oraz video. Jest on również kuratorem Galerii Szara w Cieszynie, a także współtwórcą Paracetamol vs KSZ.

Koncertował wspólnie m.in. z The Complainer. Jeden z jego utworów znalazł się na składance Exterritory 01, obok kawałków takich artystów jak Monosylabikk, Etamski czy Woody Alien. Debiutancki album artysty ukazał się 25 listopada pod szyldem wytwórni MIK.MUSIK i nosi tytuł There Is Strong Shadow Where There Is Much Light. Krążek zwiastowały single Nowhere i Cieszyn I Love You.

W swojej muzycznej twórczości osadza elektroniczne brzmienia, które doprawia niejednoznaczną sekcją rytmiczną. Łączy m.in. dźwięki improwizowanej elektroniki, hip-hopowe podkłady czy też synthpopowe melodie. Artysta loopuje na żywo, przetwarza wokal. Tworzy kompozycje roztaczające wokół siebie emocje trudne do nazwania. Przeważnie takie, które mają w sobie coś ze swoistego smutku czy też z bliżej nieokreślonej tęsknoty. Zaduma, niejednoznaczność, nic wprost.

Jednak nie tylko to. Lugozi nie generuje bowiem dźwiękiem jedynie mroku, ale także tajemnicę. Płyta There Is Strong Shadow Where There Is Much Light to bardzo enigmatyczny materiał. Niebanalny. Niekoniecznie łatwy w odbiorze. Unikatowy. Warty uwagi, zdecydowanie.

Nie ma więcej wpisów