Ruszamy z kolejną odsłoną cotygodniowego niedzielnego cyklu „zzzzsumowanie tygodnia”, w którym podsumujemy to, co wydarzyło się w minionym tygodniu. Jeżeli przegapiliście jakieś newsy to zaraz Wam je przypomnimy. Poniżej nasze zestawienie:

1. The xx ponownie w Polsce 

Kilka miesięcy minęło od ich występu na ostatniej edycji Open’er Festival, gdzie swoim występem zamykali główną scenę. O ile tamten koncert wywołał w wielu osobach mieszane uczucia, to mimo wszystko trzeba ten zespół docenić. Z pewnością znajdzie się wielu fanów, którym tętno właśnie przyśpieszyło.

Więcej tutaj>>>

2. Szeroka lista piosenek nominowanych do Oscara 

Akademia Filmowa podała szeroką listę 75 utworów, które będą walczyły o statuetkę Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka. W gronie wyróżnionych znaleźli się artyści reprezentujący różne style. Są to między innymi utwory: Arcade Fire – Abraham’s Daughter z filmu Igrzyska ŚmierciThe Black Keys – The Baddest Man Alive z filmu The Man With the Iron FistsMumford and Sons – Learn Me Right, który mogliśmy usłyszeć w animacji Merida Waleczna i oczywiście Adele – Skyfall z najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, której obecność raczej nie dziwi.

Więcej tutaj>>>  

3. Nowy album Foals w lutym

Jakiś czas temu Foals zaprezentowali na żywo drugi utwór z nadchodzącego albumu Holy Fire – My Number. To wykonanie zebrało bardzo pozytywne opinie wśród fanów i krytyków. Część głosów mówiło, że nowy utwór bezpośrednio nawiązuje do poprzednich albumów grupy – Antidotes oraz Total Life Forever – podczas, gdy Inhaler stylistycznie mocno odbiega od stylu Brytyjczyków. Kilka dni temu opublikowana została studyjna wersja My Number i trzeba przyznać, że brzmi świetnie. Jeśli wszystkie kawałki na płycie będą miały taki poziom jak te dwa, to chyba można zaryzykować stwierdzenie, że właśnie znalazł się kandydat do tytułu płyty roku.

Więcej tutaj>>>

4. Nowe New Order już w styczniu 

Dla wszystkich tych, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne wydawnictwo zespołu New Order, mamy dobre wiadomości. Premierę długo oczekiwanego mini albumu zapowiedziano na 14 stycznia. Krążek będzie nosił nazwę The Lost Sirens i znajdzie się na nim 8 utworów. Warto też dodać, że będzie to pierwszy od długiego czasu nowy materiał byłych członków Joy Division. Od wydania ostatniej płyty Waiting For The Sirens’ Call minęło już sporo czasu, tym bardziej cieszy wieść o nowym materiale.

Więcej tutaj>>>

5. Green Day przyjedzie do Polski 

Czyżby 356 podpisów zebranych w Internecie pod petycją Chcemy koncertu Green Day w Polsce wystarczyło? Okazuje się, że tak! Amerykański zespół punkrockowy przyjedzie do naszego kraju już za kilka miesięcy. Dziś na oficjalnym profilu grupy na Facebooku pojawiła się informacja o występie 18 czerwca 2013 roku. Miejsce: łódzka Atlas Arena. To już kolejna ciekawa propozycja koncertowa tej wiosny.

Więcej tutaj>>>  

6. Krytycy wybrali nadzieję na 2013 rok

Niedawno informowaliśmy Was o trójce nominowanych do nagrody Critics’ Choice, która jest przedsmakiem gali BRIT Awards.Na liście znaleźli się: AlunaGeorgeLaura Mvula oraz Tom Odell. To łaśnie Tom Odell został zwycięzcą w tegorocznej edycji tego plebiscytu, który ma na celu nagradzać nowych artystów, którzy są jeszcze przed debiutem płytowym i mają szansę na sukces w muzycznym świecie.

Więcej tutaj>>>  

Nie ma więcej wpisów