Simian Ghost mają na swoim koncie dwa albumy długogrające, z czego tylko ten drugi – Youth – został stworzony w całkowitym i obecnym składzie zespołu. Obecnie Simian Ghost to trio, na którego czele stoi założyciel projektu Sebastian Arnström.

Szwedzi swoimi dotychczasowymi produkcjami karmili słuchaczy popowymi kawałkami, które kojarzyły się głównie z okresem wakacji, ciepłym latem i błogim lenistwem. Ich muzyka szufladkowana jest w gatunkach synth-popu czy electro-popu. Sam Sebastian przyznaje, iż zespół przy produkcji drugiego krążka chciał wprowadzić więcej klimatu muzyki elektronicznej, jednak w dalszym ciągu w ich produkcjach króluje pop, który pomimo założeń i planów sprawił, iż muzycy w trakcie tworzenia i nagrywania zupełnie stracili kontrolę nad całym procesem.

Po ostatnim krążku, który ukazał się w marcu tego roku i zapisał w pamięci nazwę Simian Ghost utworem Wolf Girl, zespół powraca z nowym materiałem. Tym razem jest to EP-ka, na której znajdziemy trzy przyjemne i melodyjne utwory. Materiał zatytułowany jest Autumn Slowmo. Przesłuchajcie całości poniżej:

Nie ma więcej wpisów