Siostry Danielle, Alana i Este Haim wygrały tegoroczny plebiscyt BBC Sound Of 2013. Pokonały m.in. AlunaGeorge, Angel Haze, The Weeknd czy Toma Odella.

Dziewczyny namieszały w środowisku EP-ką Forever, na której znalazł się tytułowy hit Forever właśnie. Klip do niego ma już ponad milion odsłon w serwisie YouTube. Wygrana z pewnością przyśpieszy wydanie debiutanckiego longplaya i zwiększy zainteresowanie grupą. Haim ma już na koncie supportowanie koncertów Mumford & Sons oraz Florence + The Machine.

Ellie Goulding (notabene zwyciężczyni plebiscytu w 2010 roku) powiedziała o nich: Interesujące, inne i naprawdę utalentowane. Dziewczyny inspirują się wieloma artystami: od TLC, przez Britney Spears, Destiny’s Child, do The Strokes. Wielu słyszy w nich echa legendarnej grupy Fleetwood Mac.

BBC Sound Of to coroczny plebiscyt, który od 2003 roku wybiera najbardziej obiecującego wykonawcę – w skład panelu wchodzą dziennikarze muzyczni i krytycy. W już dziesięcioletniej historii, nagrodę odebrali m.in. Mika, Jessie J, Adele czy Little Boots.

Nie ma więcej wpisów