Po tym jak grupa Louis XIV rozpadła się w 2009 roku, Jason Hill – wokalista i gitarzysta – zamknął się w odosobnieniu w stuletnim domu w Hollywood i zaczął pracę nad solowym albumem. Z czasem w nagraniach zaczęli brać udział jego przyjaciele. Z Jasonem w fotelu dowódcy powstał zespół o nazwie Vicky Cryer, w którego skład wchodzą sami wyśmienici muzycy, doskonale znani na całym świecie.

Tym samym na debiutanckim albumie The Synthetic Love of Emotionnal Engineering, który swoją premierę będzie miał jeszcze w styczniu usłyszymy: Jasona Hilla (wokal, gitara, Louis XVI), Dominica Howarda (perkusja, Muse), Marka Stoermera (gitara basowa, The Killers), Nicka Fyffe’a (gitara basowa, Jamiroquai), Dave’a Elitcha ( perkusja, The Mars Volta) oraz Jeffa Kite’e (instrumenty klawiszowe, Beat Club, Julian Casablancas).

Na krążku znajdziemy 10 kompozycji, których część została już wydana w 2011 roku w postaci EP-ki Expensive Love. Pełna tracklista The Synthetic Love of Emotionnal Engineering:

1. Smut
2. Girls
3.  Krokodil Tearz
4. Touch You
5. The Synthetic Love of Emotional Engineering
6. The Lady and the Tramp
7. Young Love
8. Expensive Love
9. I’ll Take the Pain
10. A Single Cut Is Worth a Thousand Words 

Przygotowując się do premiery, Vicky Cryer rozpoczyna promocję nadchodzącego materiału. Poniżej możecie zobaczyć fragment ich koncertu nagranego przez Tima Qualthrougha, na którym wykonują tytułowy utwór z płyty. Natomiast tutaj znajdziecie nieoficjalne wideo do kawałka Girls.

Nie ma więcej wpisów