Wydali jeden z najbardziej błyskotliwych debiutanckich krążków minionych miesięcy, namieszali w corocznych podsumowaniach i stali się niemałą zagwozdką dla tych, którzy mają zwyczaj szufladkowania muzyki. Duet UL/KR, bo o nich mowa, już 17 stycznia zaprezentuje się w warszawskim klubie Kosmos Kosmos.

O ich pierwszym wydawnictwie napisano już chyba wszystko, za każdym razem podkreślając surowość brzmienia. To prawda – z albumu wyziera zimno, mrok i balansujący wręcz na granicy depresji smutek. Jest jednak równowaga dla tej melancholii; zawiera się w pełnym skrajnych emocji głosie Błażeja Króla, który tchnął w swe kompozycje uczucie i duszę. Ciepło bije także z bogactwa wykorzystanych instrumentów, głębokich beatów i zwolnionego tempa, wprowadzającego słuchaczy w stan bliski hibernacji. Krążek zapewnia też rozrywkę intelektualną; kto z Was nie próbował doszukiwać się ukrytych znaczeń w tekstach takich utworów, jak Ruiny, Tuż nad głowami czy Po tak cienkim lodzie?

Na swym debiucie UL/KR z pewnością stworzyli odmienną, przepełnioną duszną atmosferą niepokoju rzeczywistość. Czy taki klimat uda się im odtworzyć podczas czwartkowego występu? A może zaskoczą publiczność energetycznymi aranżacjami i bardziej agresywnym podejściem? Aby się o tym przekonać, jeśli jeszcze nie mieliście ku temu okazji, koniecznie sprawdźcie, jak Błażej Król i Maurycy Kiebzak-Górski brzmią na żywo. Złapcie ich, zanim zaczną grywać wyprzedane koncerty na najważniejszych polskich festiwalach.

Kiedy: 17.01 (czwartek)
Gdzie: Kosmos Kosmos
Start: 21:00
Wstęp: 20 zł

 

Nie ma więcej wpisów