5   +   1   =  

Nazwisko Kalkbrenner wielu pewnie kojarzy z imieniem Paul, bo to on pierwszy zdobył sławę jako muzyk na niemieckiej scenie techno, jednak jeśli ktoś nigdy nie spotkał się z Fritzem Kalkbrenner, to warto też zwrócić na niego uwagę.

Fritz, jako ten młodszy zainteresował się muzyką od strony profesjonalnej trochę później niż brat, a jego pierwszą miłością nie było techno lecz hip hop. Potem jednak kultura klubowa nieuchronnie pociągnęła go w swoją stronę i przyszedł czas na pierwszy wokalny występ. Na albumie Saschy Funke, Fritz zaśpiewał w Forms and Shapes, a następnie zaczęły się kolaboracje z innymi artystami.

Wkrótce młodszy z braci Kalkbrenner sam zaczął doskonalić swoje umiejętności jako producent i wraz z Paulem nagrał Sky and Sand na soundtrack do filmu Berlin Calling opowiadającego o niemieckiej kulturze klubowej. Ta konkretna piosenka łącząca minimalizm klubowych beatów Paula z cieplejszymi i bardziej przystępnymi dźwiękami preferowanymi przez Fritza przyniosła temu drugiemu sporą rozpoznawalność. W końcu w 2010 roku pojawił się pełnowymiarowy debiut Fritza, zatytułowany Here Today Gone Tomorrow nagrany dla Suol Music Label.

Obecnie ten utalentowany berlińczyk jest w trasie promującej najnowsze długogrające wydawnictwo – Sick Travellin’, a polscy fani będą mieli okazję ujrzeć go 18 oraz 25 stycznia w Warszawie i Poznaniu.

 

Kiedy: 18.01 (piątek)
Gdzie: Warszawa, 1500 m2 do wynajęcia (ul. Solec 18)
Start: 22.00
Wstęp: 40 PLN

Nie ma więcej wpisów