Kolejne wieści z frontu wydawniczego należą do Yeah Yeah Yeahs, którzy wreszcie ogłosili szczegóły czwartego długogrającego krążka. Wygląda na to, że szykuje nam się ciekawa wiosna, bo pośród wielu propozycji w głośnikach zagości album Mosquito, którego premiera przewidziana jest na 16 kwietnia.

Można tez podziwiać jej okładkę, którą zaprojektował animator Beomsik Shimbe Shim. Trzeba jednak przyznać, że obraz diametralnie różni się od tego, co do tej pory serwowali nam Amerykanie. Jest najbardziej dziwaczny i oddalony od stonowania i prostoty It’s Blitz! czy Show Your Bones. Ale przecież to nie w opakowaniu ma tkwić to, co najważniejsze.

W minionym tygodniu mogliśmy też poznać kilka nowych utworów takich jak: Suck Young Blood czy Earth, które zostały zaprezentowane na kalifornijskim koncercie grupy. Sama Karen O wypowiedziała się też o brzmieniu krążka, który ma oddawać klimat produkcji lo-fi – wszystko to z powodu sprzętu, który zespół określił mianem shitty. Po dwóch tak niesamowitych albumach jak te ostatnie mogę tylko zgadywać, że zawartość będzie można określić mianem pretty.

[poll id=”7″]

Nie ma więcej wpisów