Bloc Party, po wydaniu w 2012 roku długo oczekiwanej płyty Four, powraca z nowym klipem do trzeciego już singla – utworu Truth. Kawałek prowadzony jest przez pulsującą, nakładająca się linię basu, i łagodny, kojący głos wokalisty Kele Okereke. Stworzony do utworu obraz idealnie współgra z muzyką. Drgające ujęcia, przedstawiające czterech członków zespołu całkowicie wpasowują się w rwące, wibrujące brzmienie gitary. W klipie zobaczyć można zbliżenia na każdego z Brytyjczyków, skaczących pośród kolorowych chmur dymu.

Co więcej, singiel Truth zostanie rozbudowany i wydany przez Frenchkiss Records w formie EPki w przyszłym miesiącu (25ego lutego). Na albumie, obok singla, zestawione zostaną remixy utworu stworzone przez Jerome LOL, A Chat i IO Echo.

Kilka dni wcześniej, 22ego lutego Bloc Party zagrają uroczysty koncert w londyńskim Earls Court przed 19-tysięczną publicznością.  Będzie on zwieńczeniem ich ubiegłorocznego sukcesu i jednym z największych koncertów w karierze grupy. Bilety na wydarzenie są już wysprzedane, jednak zespół przygotował kilka dodatkowych zestawów biletowych, które można jeszcze kupić online.

Nie ma więcej wpisów