Anthony Chorale początkowo był solowym projektem Oliviera Heima znanego z zespołu tres.b. W zeszłym roku wydał debiutancki album The Eternal Now, zawierający utwory napisane w latach 2007 – 2011. Teraz powraca, ale już nie jako solista, lecz jako trzyosobowy zespół z EP-ką Ambitions of the Son, której premiera jest planowana na 26 stycznia 2013.

W nowym materiale odnajdziemy poruszający wokal Heima, połączony z delikatnymi dźwiękami gitary, wzbogacanymi o wygrywane przez Karolinę Rec partie na wiolonczeli i cytrze, oraz dynamiczną grę Thomasa Pettita na perkusji. Kompozycje znajdujące się na Ambitions of the Son są bardziej dojrzałe i bogatsze muzycznie, wykraczają poza intymne utwory, jakie znajdziemy na debiutanckim The Eternal Now.

Nowa EP-ka została nagrana i zmiksowana przez Michała Kupicza – Enchanted Hunters, Kyst. Dodatkową niespodzianką jest gościnny udział Tobiasza Bilińskiego, lepiej znanego jako Coldair, którego możemy usłyszeć w utworze Riverside. Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo jest piosenka Wander Home, którego możecie posłuchać poniżej:

Nie ma więcej wpisów