Ta informacja z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów islandzkiej muzyki, a tych w naszym kraju nie brakuje. Jedno z objawień 2012 roku – Sóley zagra podczas Halfway Festival w Białymstoku!

Znana przede wszystkim z folkowego zespołu Seabear piosenkarka swoją solową karierę zaczęła od wydania w 2010 EP-ki Theater Island, by następnie zadebiutować pełnym wydawnictwem We Sink z 2011 roku. Delikatna muzyka Islandki rozgłos poza ojczyzną zyskała dopiero rok temu. Rozmyte, tajemnicze i wręcz baśniowe dźwięki oczarowały masę ludzi, dzięki czemu Sóley zagrała już prawie w całej Europie i części Ameryki. Będzie to jej pierwszy występ w Polsce pod własnym imieniem, choć rok wcześniej była już u nas z innym projektem, w którym się udziela – Sin Fang.

Halfway Festival to wyjątkowa inicjatywa, dająca możliwość dużo bardziej intymnego obcowania z muzyką niż klasyczne festiwale. Intymność, ale też bliskość artysty z publicznością cechuje to wydarzenie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca. Niedługo przekonamy się kto, obok Sóley, pojawi się w Białymstoku na początku wakacji, ale chyba grzechem byłoby nie skorzystać z okazji zobaczenia tej niezwykłej artystki.

Nie ma więcej wpisów