Disclosure dali się już poznać trzema świetnymi EP-kami przeładowanymi elektroniką. Do tej pory szufladkowano ich najczęściej określeniem future garage, ale największą popularność dał im singiel Latch nagrany wspólnie z wokalistą Samem Smithem.

Teraz pokazują nam najnowsze dzieło, stworzone z kolejnym, równie uzdolnionym wykonawcą. AlunaGeorge to duet obracający się w bardzo podobnych elektronicznych klimatach. W ich muzyce doszukamy się też wpływów trip-hopu czy ogólnie pojętego, a przy okazji wyświechtanego pojęcia indie. AlunaGeorge byli nominowani niedawno do BBC Sound of 2013 (ostatecznie plebiscyt wygrały dziewczyny z HAIM), a ich pierwszy album ukaże się już w czerwcu tego roku.

White Noise – tak nazywa się wspólny utwór, jaki powstał w wyniku tej kolaboracji. Niezwykle energetyczny podkład świetnie współgra z głosem Aluny Francis. Ta kompozycja stylistycznie odbiega trochę od tego, co bracia Lawrence prezentowali do tej pory, ale jednocześnie otwiera im furtkę do żywszych brzmień. Połączenie pulsującego basu i zapętlonego syntetyzatora gwarantuje, że przy tym kawałku na kilka chwil da się dosłownie odlecieć. Disclosure z każdym kolejnym udostępnionym utworem potwierdzają ogromny potencjał, jaki w nich spoczywa. Nie da się nie oczekiwać z niecierpliwością na ich występ w warszawskim 1500m2. Niestety to dopiero w kwietniu. Jak tu spokojnie wysiedzieć?

Nie ma więcej wpisów