Mogwai to zespół, którego czasy świetności minęły bardzo dawno temu. Stanowcze zamknięcie się w post-rockowej konwencji nie wyszło im na dobre. Sami muzycy jednak są innego zdania i – niczym swego czasu bracia Gallagherowie z Oasis – przekonują, że są jednymi z lepszych w świecie muzyki. Chociaż nie ma powodów ku temu, by im wierzyć, miło jest czasem przypomnieć sobie, dlaczego przez pewien okres byli jednymi z najciekawszych w swojej kategorii.

Aktualnym powodem takich wspominek jest fakt, że Szkoci prezentują światu nowy i wyjątkowo dobry utwór – Wizard Motor. Znajdzie się on we francuskim serialu Les Revenants, opowiadającym o małym miasteczku, w którym zmarłe w wypadku dzieci powracają do życia. Szkoci odpowiedają za całą ścieżkę dźwiękową do obrazu, która ma zostać wydana 25 lutego bieżącego roku.

Jak twierdzą muzycy, powodem dla którego zdecydowali się na stworzenie tej płyty była fabuła, która wydała im się interesująca oraz ich sympatia do filmu Simon Werner a disparu… wyreżyserowanego przez tę samą osobę – Fabirce’a Goberta.

Nie ma więcej wpisów