Pojęcie abstract hip-hop wiąże się nie tylko z hybrydą hip-hopu z innymi gatunkami muzycznymi. Odnoszone jest ono również do instrumentalnego hip-hopu, a stamtąd automatycznie do twórczości DJ-a Shadow. To tak na skróty oczywiście, obrazowo jedynie. Nie rzecz jednak w rozwijaniu i analizowaniu pojęcia abstrakcyjnego hip-hopu, a w producencie nazywającym się Lomovolokno.

Choć, rzeczywiście, album At Least Never przywodzi na myśl niektóre dokonania DJ-a Shadow czy Noona. Krążek ten ma w sobie sporo emocji, generuje stany refleksji, czasem nawet smutku. Emocjonalność wyziera z każdego utworu, bez wyjątku. Czy to dobrze, czy źle – zależy od interpretacji. Faktem, co prawda, jest, że ten aspekt, niestety, nadaje płycie swoistej monotonii i niełatwo jest znaleźć w trackliście pozycję, która wyróżnia się czymś na tyle, ażeby wyodrębnić ją z całości. Z drugiej strony patrząc, można rozpatrywać to pod kątem spójności oczywiście. Rodzi się tylko przy tej analizie pytanie: jak cienka lub gruba jest granica pomiędzy monotematycznością a spójnością?

Tak czy inaczej, album zdecydowanie zasługuje na uwagę. W czasach, kiedy parkietowe hity królują na listach przebojów, subtelne i refleksyjne dźwięki ceni się o wiele bardziej. Zwłaszcza, jeśli się takowe lubi. Płyta At Least Never trafić może jednak do wielu osób z racji tego, że łączy w sobie różne elementy. Hip-hop, dobre beaty, elektronikę, 8-bitowe ozdobniki (Pixelprincess), nastrojowość (Crusted Space), subtelność brzmienia wspomaganą onirycznym wokalem/chórkiem (She). Całość komponuje się bardzo dobrze i nie sposób uświadczyć słabszego momentu – to solidna produkcja.

Może nie jest to krążek, którego bez opamiętania będzie słuchał każdy, kto na niego trafi, ale na pewno jest to idealny materiał na tło dla wolnych chwil, w których człowiek ma ochotę zatrzymać się na moment, odpocząć, porozmyślać lub po prostu się zrelaksować. Przeznaczeń zapewne znaleźć można więcej, aczkolwiek są to kwestie indywidualne czy nawet intymne (jeśli wiecie, co chcę powiedzieć).

Nie ma więcej wpisów