Skinny Patrini to audiowizualny duet, który tworzą producent Michał Skinny Skórka i wokalistka Anna Patrini. Początkiem ich prawdziwej współpracy były pomysły nagrane na dyktafon w drodze powrotnej z podróży na koncert  IAMX w 2004. Potem przyszły pierwsze wspólne piosenki i trasa koncertowa po Polsce, a z czasem także po Europie.

W listopadzie 2008 wydali swój debiutancki album Duty Free . Jednak to rok 2009 okazał się przełomowy w karierze tego duetu – zagrali koncerty na wszystkich liczących się festiwalach w naszym kraju (Selector, Open’er, MTV Festival, Off Festival, Castle Party). W maju 2012 Skinny Patrini zakończyli prace nad swoim drugim albumem długogrającym. Album jest skokiem jakościowym jeśli chodzi o muzykę zespołu. Muzycy poszli w stronę uwodzicielskiego electro popu, nie tracąc przy tym swojej zadziorności.

Osiem lat, dwie płyty, grubo ponad 100 koncertów – jest co wspominać. I właśnie te wspomnienia zostaną nam w pamięci, bo jak się okazuje Skinny Patrini przechodzi już do historii. Na swoim oficjalnym profilu na Faceboku Michał Skórka poinformował, że duet kończy swoją działalność. Tak, podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu Skinny Patrini. Nie, nie przewiduję na dzień dzisiejszy odwrotu od tej decyzji. Tak, koncerty w Szczecinie i Warszawie są naszymi ostatnimi wspólnymi koncertami. Dziękuję.

Nie ma więcej wpisów