George Dorn Screams to bydgoski zespół, który do tej pory wydał 3 płyty. Ostatnia z nich, to pochodząca z października Go Cry On Somebody Else’s Shoulder. W skład grupy aktualnie wchodzą: Radosław Maciejewski, Wojciech Trempała, Magda Powalisz (grająca na basie we Friday Faces) oraz Marcin Karnowski (perkusista 3 Moonboys).

Ten skład wykrystalizował się w marcu ubiegłego roku. To właśnie wtedy, po odejściu Tomasza Popowskiego, nowym perkusistą Dżordżów został Marcin. W takiej konfiguracji zespół zagrał kilka koncertów, a teraz, po krótkiej przerwie, zagra jeszcze kolejne. George Dorn Screams będzie można zobaczyć w 7 polskich miastach m.in.: w Bydgoszczy, Warszawie i Łodzi.

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem marcowej trasy bydgoszczanie postanowili uraczyć swoich słuchaczy nowym wydawnictwem: It’s Been A Long Rime Since We Moved. Znajdują się na nim 3 utwory, które nie znalazły się na płycie, w tym niepublikowany do tej pory singiel Don’t Ask Me. Pochodzi on z sesji nagraniowej do drugiej płyty – O’Malleys Bar, co oznacza, że możemy w nim usłyszeć Tomka Popowskiego na perkusji i Jakuba Ziołka na gitarze.

Wydawnictwo można pobrać za darmo z profilu bandcamp grupy, ale istnieje również opcja zakupienia go w postaci płyty winylowej, w ręcznie wykonanych opakowaniach podczas marcowych koncertów GDS, po uprzednim wysłaniu zamówienia. Uwaga! Edycja mocno limitowana.

Nie ma więcej wpisów