Po tym, jak potwierdzony został występ Jamesa Blake’a na festiwalu Coachella, przyszedł czas na ogłoszenie właściwej trasy koncertowej po Ameryce i Kanadzie. Trasa rozpocznie się w kwietniu właśnie występem na Coachella Festival. Zakończona zostanie w okolicach hiszpańskiego festiwalu Primavera Sound, na którym artysta także wystąpi.

Jak się również okazało, James Blake pracuje nad nowym materiałem. Wydanie drugiego krążka w dorobku Brytyjczyka jest coraz bliższą perspektywą i zaplanowane jest wstępnie na koniec tego roku. Album o nieznanej jeszcze nazwie ma wyjść nakładem Republic Records.

Wydana w 2011 roku debiutancka płyta cudownego dziecka dubstepu, zdobyła wielkie uznanie krytyków i fanów. James Blake umieszczony został wtedy na drugiej pozycji w plebiscycie BBC Sound of 2011, a jego debiutancki album nominowany został do nagrody Mercury Prize. Oczekiwania związane z drugim krążkiem są więc bardzo duże. Przedsmak tego, jak brzmieć będzie album usłyszeć będzie można już podczas ogłoszonych występów na wiosnę, podczas których prezentowany będzie materiał z nadchodzącej płyty Brytyjczyka.

 

Nie ma więcej wpisów