Fuka Lata to warszawski duet, który tworzą Lee Margot i DR Mito. Lee Margot jest wokalistką, autorką muzyki i tekstów. Znana jest również z projektu Siupa. DR Mito natomiast odpowiedzialny jest za efekty czy syntezatory. W roku 2011 wydali eksperymentalny album zatytułowany Other Sides, z którego muzyka została wykorzystana w filmie Anny Jadowskiej pt. Z miłości i znalazła się obok twórczości takich wykonawców jak Maria Peszek.

Rok 2012 z kolei to czas, kiedy ukazała się płyta Saturn Melancholia, pełna kosmicznego popu, hipnotyzującego wokalu Lee Margot oraz psychodelicznych wręcz momentów. To także czas, kiedy zespół otrzymał zaproszenie na kanadyjski festiwal POP Montreal, w ramach którego zagrał dwa koncerty i miał okazję pokazać się naprawdę szerokiej publiczności.

Tymczasem mamy rok 2013 i Fuka Lata wracają z nowym singlem, który jest zapowiedzią EP-ki planowanej na wiosnę tego roku. Utwór nosi tytuł Velvet Daze i – cytując słowa duetu – jest dedykowany byłym, teraźniejszym i przyszłym kochankom. Od dziś singiel oraz remiksy autorstwa polskich i londyńskich producentów będą dostępne za darmo na internetowych stronach zespołu. Za tydzień natomiast do piosenki ukaże się teledysk.

Utworu Velvet Daze możecie posłuchać również u nas:

[audio:http://musicis.pl/page/wp-content/uploads/2013/01/Fuka-Lata-_Velvet-Daze-MP3.mp3]

Aktualizacja (25.02):

Pojawił się remix utworu Velvet Daze autorstwa dwóch londyńskich producentów i DJ-ów – Rico Casazza i Kozbera:

Nie ma więcej wpisów