Ólafur Arnalds opublikował piosenkę This Place Was a Shelter, która znajdzie się na trackliście For Now I am Winter. Album ma się ukazać 25 lutego. Znamy też okładkę autorstwa Jónas aValtýsson i Marínó Thorlaciusa.

Jesienią, gdy płyta była w fazie miksowania, Islandczyk bawił się w swoim studio, zapraszając znane postaci, między innymi Emmę Watson. Wizyta ta była spowodowana pracami nad muzyką do kolejnego filmu. W tym samym czasie ukazało się winylowe EP Two Songs for Dance. Dwie tytułowe piosenki ukazały się w limitowanej ilości 1000 sztuk. Dzięki wydawnictwu mogliśmy usłyszeć, w jakim kierunku podąża Arnalds. Kolejnym smaczkiem był zwiastun longplaya – intro entuzjastycznie przyjęte przez fanów.

Czy Ólafur znów nas zaskoczy? Artysta lubi eksperymentować, a swoje nowe kompozycje określa jako nieco inne od poprzednich. Podczas gdy Islandczyk chwali się na portalu społecznościowym nauką jogi, my możemy wsłuchać się w melancholijne dźwięki

This Place Was a Shelter. Charakterystyczne jest tu połączenie pianina, instrumentów smyczkowych i subtelnej elektroniki. Nokturnowy wstęp i niepokojący, trip hopowy pogłos nadają utworowi duży ładunek emocjonalny. Warto poczekać na wykonanie koncertowe, bowiem Arnalds potrafi świetnie operować muzyką na żywo.

Nie ma więcej wpisów