5   +   2   =  

Polscy fani Joy Division będą mogli na żywo posłuchać legendarnych utworów grupy z Manchesteru. Niestety nie jest to spowodowane pogodzeniem się Petera Hooka i Bernarda Sumnera, ani tym bardziej zmartwychwstaniem Iana Curtisa (choć nie wiadomo, która z tych rzeczy wydaje się być bardziej prawdopodobna). Były basista Joy Division i New Order odwiedzi jednak nasz kraj i w towarzystwie zespołu The Light zagra przeboje z płyt Unknown Pleasures i Closer.

Koncerty odbędą się 26 marca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później w warszawskim Palladium. Bilety będzie można nabyć już od 4 lutego w cenie 89 złotych (w dniu koncertu wejściówki podrożeją o 10zł). Dla osób, które uczestniczyły w koncercie New Order w ramach ubiegłorocznego Open’era, występ Petera Hooka będzie doskonałą okazją do porównania muzycznej formy ex-człownków Joy Division.

Peter Hook and The Light mieli już okazję zaprezentować repertuar Joy Division w naszym kraju. W lutym 2012 roku zespół zagrał jeden koncert w Warszawie.

Nie ma więcej wpisów