13 maja z pewnością nie będzie dniem pechowym. Poniedziałkowy (na szczęście nie piątkowy) wieczór w 1500m2 z pewnością zostanie zapamiętany na długo. Tak ogromnej dawki dobrego elektronicznego grania w Warszawie dawno nie było. Wystąpią bowiem XXYYXX, Blackbird Blackbird, Slow MagicGiraffage oraz Beat Culture.

XXYYXX tak naprawdę nazywa się Marcel Everett i pochodzi z Orlando. W tym roku skończy dopiero 18 lat, a już zdobył ogromną popularność w muzycznym świecie. Polskiej publiczności znany jest choćby z występu na zeszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Słynie z używania samplów wykorzystywanych w swoich produkcjach – na jego ostatnim albumie znajdziemy te zapożyczone z utworów Amy Winehouse, Alt-J czy Beyonce.

Blackbird Blackbird to jednoosobowy projekt Mikeya Maramaga. Debiutancki album Summer Heart to zbiór magicznych dreampopowo-elektronicznych kompozycji, którymi podbił serca słuchaczy. W październiku zeszłego roku wydał minialbum Boracy Planet. Blackbird Blackbird pojawi się po raz pierwszy nad Wisłą – zeszłoroczny występ na festiwalu Ars Cameralis został odwołany.

Slow Magic to specyficzna postać. Nie istnieje poza portalami internetowymi, nie istnieje poza muzyką, którą tworzy. Na scenie przywdziewa tęczową maskę zebry, z publicznością poza gestami nie utrzymuje żadnego kontaktu. Paradoksalnie ta powściągliwość przyciąga wielu, ponieważ chcą odkryć zagadkę tożsamości artysty. Jego definiuje muzyka którą tworzy – miks elektroniki, glitchu, lo-fi.

Giraffage tworzy marzycielską, sypialnianą wręcz elektronikę okraszoną hip-hopowymi bitami. Operuje różnymi samplami, o których sam mówi, że zawierają w sobie całe bogactwo YouTube’a. Zmysłowy dreampop porywa słuchaczy, dzięki czemu mogą choć przez chwilę zapomnieć o rzeczywistości.

Beat Culture inspiruje się takimi wykonawcami jak Gold Panda, Animal Collective, Star Slinger czy Burial. W jego muzyce można odnaleźć elementy shoegazu, eksperymentalnej elektroniki.

Bilety w cenach 40 i 50 PLN dostępne w sprzedaży.

Nie ma więcej wpisów