Majowa trasa zespołu Crystal Fighters zapowiada się fantastycznie. Przypominam, że grupa odwiedzi Polskę dokładnie 25 maja i już teraz wszystkie bilety na to wydarzenie są wyprzedane. Zespół wydał tylko jedną płytę, a mimo to na Opener’owym występie w 2011 roku pojawiły się setki ludzi spragnionych energii i fantastycznej zabawy. Rok później grupa wystąpiła na Coke Live Music Festival, więc muzycy chyba nasz kraj lubią i najwidoczniej chętnie do niego przyjeżdżają.

Od wydania debiutanckiego albumu Star of Love minęło wystarczająco dużo czasu, by przesłuchać setki razy energetycznego I Love London czy Follow i dojść do tego stanu, w którym już nie jest się w stanie kolejny raz włączyć maltretowany utworu. Chociaż osobiście uwielbiam wracać do tych piosenek – wakacyjne, pobudzające do życia i radości. Sam zespół powstał w słonecznej Hiszpanii w 2007 roku, a ich muzyka to elektronika, która nawiązuje do folkowych tradycji.

Wspomniany koncert będzie promocją długo wyczekiwanego krążka, który, jak przyznają sami artyści, jest prawie skończony. Póki co, Crystal Fighters udostępnili fragment utworu z tego zbliżającego się wielkimi krokami albumu. Piosenka ma tytuł Wave i zawiera wszystkie elementy, które charakteryzują zespół. Od razu przywodzi na myśl okres wakacji, na który każdy z nas czeka z niecierpliwością. I może właśnie Wave okaże się tym utworem, który będzie dominował w naszych odtwarzaczach tego lata? Pożyjemy, zobaczymy. W międzyczasie Wave do posłuchania poniżej i zwiastun majowej trasy koncertowej.

 

Nie ma więcej wpisów