Dobra wiadomość dla fanów islandzkiej muzyki – Ólafur Arnalds ponownie zawita w Polsce. Koncert odbędzie się 27 maja w poznańskim klubie Eskulap.

W trakcie koncertu artysta zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty For Now I Am Winter, która pojawi się w sprzedaży już 25 lutego z ramienia Universal Music. Na krążku znajdziemy dwanaście nowych kompozycji, znacznie bogatszych aranżacyjnie od poprzednich nagrań Ólafura. W dodatku, po raz pierwszy jego muzyce będzie towarzyszył wokal.

Pewne jest to, że warto pojawić się na koncercie, bo ten muzyk fenomenalnie operuje muzyką na żywo, tym samym może zaskoczyć nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Islandczyk ostatnimi czasy dodatkowo angażuje się w tworzenie muzyki filmowej. Jest autorem ścieżek dźwiękowych do filmów Kolejny szczęśliwy dzień oraz Igrzyska śmierci. W czasie, gdy muzyk pracował nad soundtrackiem do kolejnego filmu, na rynku pojawiła się winylowa EP-ka pt. Two Songs for Dance, która została wydana w limitowanej ilości 1000 sztuk.

Nie ma więcej wpisów