Tegoroczna edycja FreeFormFestival zapowiada się naprawdę wyśmienicie. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że w tym roku do Warszawy przybędzie Woodkid, Apparat i Miss Kittin, a już teraz poznaliśmy kolejnego artystę, który wiosną zagra w Soho Factory. Jeśli mało Wam w tym gronie Francuzów, to z pewnością ucieszycie się, że na dziewiątej już odsłonie festiwalu wystąpi także SebastiAn.

Fanom elektronicznego brzmienia na pewno nie trzeba go przedstawiać – jest to jeden z czołowych twórców francuskiego elektro-house’u. Na koncie ma już kilka udanych EP-ek, w tym wydaną w ubiegłym roku The EP Collection, na którą składały się wszystkie utwory z Embody, C.T.F.O. i Love in Motion oraz premierowe Holloback i Organia. Zasłynął jednak głównie dzięki świetnym remiksom dla m.in. Daft Punk, The Kills, Bloc Party czy Kavinsky’ego, które razem stworzyły longplay Remixes.

Co ciekawe, Sebastiana Akchoté-Bozovica – bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko – już od dziecka otaczała muzyka. To dzięki bratu Noëlowi, słynnemu jazzmanowi, Francuz zainteresował się muzyką. Początkowo, oprócz jazzu – co zrozumiałe – interesował go rap, jednak na szczęście z czasem, za sprawą Daft Punk, zafascynował się elektroniką.

Dla artysty nie będzie to pierwsza wizyta w Polsce – w ubiegłym roku pojawił się na scenie Hybrid Tent płockiego Audioriver.

W tym roku warszawski festiwal rozpocznie się wcześniej niż dotychczas, bo już 10–11 maja. Zakończy tym sposobem klubowy sezon i otworzy okres plenerowych festiwali.

Nie ma więcej wpisów