Maria Sadowska ma na swoim koncie 9 płyt, które zyskały uznanie nie tylko krytyków, ale także słuchaczy. Już 8 marca premierę będzie miał kolejny album artystki. Krążek zatytułowany Dzień Kobiet to pierwszy od czterech lat autorski materiał Marii.

Na płycie znajdzie się 9 utworów utrzymanych w filmowym klimacie, okraszonych przestrzennymi, trip-hopowymi brzmieniami. Album stanowi niezwykłą muzyczną podróż – od smutku i rozpaczy do siły i czystej radości wygenerowanej prosto z serca kobiety.

Sadowska

Maria od wielu lat z powodzeniem realizuje swoje projekty zarówno muzyczne, jak i filmowe. Pełnometrażowy reżyserski debiut artystki – o tym samym tytule – pojawi się w kinach również 8 marca. Film jeszcze przed premierą zdobył wiele nagród, m.in. Grand Prix renomowanego MFF w Cottbus.

Sadowska jest pierwszą w Polsce reżyserką, która samodzielnie skomponowała muzykę do swojego filmu. Klasyczny soundtrack był jednak w tym przypadku jedynie początkiem dla krążka Dzień Kobiet. Muzyczne tematy z filmu posłużyły jako baza do skomponowania piosenek opowiadających o sprawach kobiet. Teksty, których współautorką jest pisarka i działaczka Katarzyna Bratkowska, powstały w oparciu o cytaty ważnych myślicielek i filozofek. Ten wyjątkowy album jest zatem swego rodzaju hołdem złożonym kobietom i ich problemom.

Nie ma więcej wpisów