Maj w stolicy obfitować będzie w muzyczne doznania. Dopiero co informowaliśmy Was o zapowiedzianych na ten termin koncertach Sóley i Johna Talabota,już od jakiegoś czasu wiadomo także o występach The xx, Crystal Fighters czy Beyoncé. Niezwykle ciekawie zapowiada się również FreeFormFestival, którego line-up powiększył się dzisiaj o kolejną gwiazdę. Do Woodkida, Apparata, Miss Kittin oraz niedawno ogłoszonego SebastiAna dołączyła właśnie Azealia Banks!

Wybór tej ekscentrycznej raperki niewątpliwie jest niemałym zaskoczeniem, lecz możecie być pewni, że słynna z ciętego języka Amerykanka nie zawiedzie. Wiosną w Soho Factory usłyszymy znany już z EP-ek materiał, ale spodziewać się też można nowych utworów z debiutanckiego longplaya, na którego wydanie Banks, miejmy nadzieję, znajdzie czas do maja.

Choć pochodząca z Harlemu wokalistka dała się zauważyć już kilka lat temu  za sprawą nagranego wraz z Diplo Seventeen, jej kariera na dobre rozpoczęła się w ubiegłym roku. Szybko okrzyknięto ją nową nadzieją branży, zainteresowali się nią koledzy po fachu, w tym Kanye West, a nawet Lady Gaga, z którymi raperka nawiązała współpracę. Jednak jak sama mówi nie zamierza do końca życia rapować. Będzie to dla niej pierwsza i oby nie jedyna wizyta w naszym kraju.  

Dziewiąta edycja FFF odbędzie się w po raz pierwszy wiosną, 10-11 maja. Ruszyła już sprzedaż karnetów, na jednodniowe bilety musimy jeszcze poczekać do 1 marca.

Nie ma więcej wpisów